„Sektor 3.0” wśród projektów wyróżnionych w konkursie European Digital Skills Awards organizowanym przez Komisję Europejską. Działania programu zostały docenione w kategorii „Digital skills for all”. W finale znalazły się także „Digital Duel” z Belgii, „EdFab” z Francji, „Training and certification on digital competences for all” z Hiszpanii i „Digital Senior” z Norwegii.
Konkurs Komisji Europejskiej, organizowany od 2016 r., ma na celu wyróżnienie instytucji podnoszących kompetencje technologiczne oraz szkolących z wykorzystywania narzędzi ICT. „Sektor 3.0” znalazł się w finale, pokonując 260 aplikacji z całej Europy. Informację o wynikach konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie Komisji Europejskiej.
„10 tysięcy przeszkolonych osób, 20 tysięcy uczestników wydarzeń i 6 tysięcy udzielonych porad technicznych, to najważniszje efekty naszego przedsięwzięcia” – powiedział Dawid Szarański, Dyrektor Programu. „Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. To mobilizuje do dalszej pracy i zwiększenia skali naszych działań.”
Na początku grudnia w Wiedniu przedstawiciele „Sektora 3.0” będą uczestniczyć w konferencji “ICT 2018: Imagine Digital – Connect Europe”, w trakcie której zostaną zaprezentowane dobre praktyki nominowanych organizacji i ich działania. W ciągu dwóch dni wystąpień i targów na terenie Austria Center Vienna będą oni promować ofertę programu. Na specjalnym interaktywny stoisku targowym z wykorzystaniem technologii VR pokazana zostanie uczestnikom konferencji tegoroczna edycja festiwalu „Sektor 3.0” w postaci filmu 360°. Mobilni Doradcy „Sektora 3.0” zaprezentują zaś możliwości robotów edukacyjnych Photon, wykorzystywanych w szkoleniach z zakresu programowania realizowanych na terenie całej Polski. Na stoisku promowane również będą działania sieci TechKlubów i Funduszu Sektora 3.0, który wspiera tworzenie nowych narzędzi online
Głównym punktem wydarzenia będzie ceremonia wręczenia nagród z udziałem Mariya Gabriel, Unijnej Komisarz ds. Gospodarki Cyfrowej i Społeczeństwa.
Program „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany jest od 2012 r. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności działaczy i pracowników organizacji nonprofit, w zakresie skutecznego wykorzystania ICT w codziennej pracy. W ramach programu rokrocznie organizowany jest festiwal technologiczny z udziałem przeszło 800 uczestników, oferowane są szkolenia, doradztwo technologiczne, spotkania TechKlubów oraz fundusz wspierający tworzenie nowych narzędzi online.