Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW
Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW

24 maja odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW. Dla przyszłych nauczycieli języka polskiego i matematyki przygotowano otwarte wykłady i warsztaty. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Nowych Technologii UW (ul. Banacha 2c). Wstęp wolny.

 

Prof. Witold Bobiński opowie o tym, jak być skutecznym i szczęśliwym polonistą, Marcin Karpiński o sekretnym życiu matematycznym zwykłych przedmiotów, a Aleksander Pawlicki o sprawiedliwych nauczycielach. Podczas otwartych warsztatów można będzie m.in. przećwiczyć technikę pracy zespołowej na lekcji matematyki, poznać nowe sposoby dyscyplinowania klasy, weryfikacji informacji w Internecie (fake news) albo dowiedzieć się, jak uczyć sztuki argumentowania na lekcjach języka polskiego.

 

 

Oprócz wykładów i warsztatów przez cały dzień na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowane będą wybrane przedmioty, prowadzone w Szkole Edukacji: geografia społeczna szkoły, sztuka nauczania dla polonistów, sztuka nauczania dla matematyków, nauczyciel jako wychowawca.

 

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Studia trwają rok, łączą teorię z praktyką. Absolwenci uzyskają uprawnienia nauczycielskie. Kandydaci mogą się ubiegać o przyznanie stypendium oraz pomoc w zakwaterowaniu w Warszawie.

 

Źródło: Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego

 

www.szkolaedukacji.pl