„OK Zeszyt” w „Szkole Uczącej Się”
„OK Zeszyt” w „Szkole Uczącej Się”

Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach programu „Szkoła Ucząca Się” (SUS) prowadzi od września 2016 r. nowe działanie „OK Zeszyt” popularyzujący wśród nauczycieli metodę pracy „OK Zeszytem” w szkole. W I edycji bierze udział ponad 600 nauczycieli różnych przedmiotów, uczących na różnych poziomach edukacyjnych.

 

„Obecnie trwa rekrutacja do II edycji „OK Zeszyt”. Bogatsi o doświadczenia, zaczynamy kurs już w połowie maja, aby nauczyciele mogli wstępnie przygotować się do lekcji z „OK Zeszytem” od września. Rekrutacja potrwa do 10 maja 2017, w przypadku wolnych miejsc może zostać przedłużona – mówi Marta Dobrzyńska, Dyrektorka Zarządzająca programu "Szkoła Ucząca Się”.

 

W ramach odbywających się spotkań regionalnych dla nauczycieli przygotowane zostały filmy przybliżające metodykę oceniania kształtującego, którą wykorzystuje „OK Zeszyt”. Filmy dotyczą takich zagadnień jak: cele i kryteria w nauczaniu, informacja zwrotna oraz refleksja uczniowska. Wszystkie filmy zostały udostępnione na kanale YouTube Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej, aby mogli się z nimi zapoznać nie tylko uczestnicy działania, ale także wszyscy zainteresowani tą tematyką nauczyciele.

 

 

Uczestnicy „OK Zeszyt” otrzymali również zestawy drukowanych pomocy dydaktycznych, które wzbogaciły proces wprowadzania metody „OK Zeszytu” do praktyki szkolnej. Wielu nauczycieli podzieliło się z nami zdjęciami przedstawiającymi efekty pracy uczniów np. obrazujące refleksję uczniowską. Prace uczniów i pomysłowość nauczycieli stały się dla nas impulsem do opracowania broszury poświęconej właśnie refleksji uczniowskiej.

 

Więcej informacji na stronie https://sus.ceo.org.pl/ w zakładce „OK Zeszyt”.

 

Źródło: Centrum Edukacji Obywatelskiej