Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej
Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

29 kwietnia to Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W ramach projektów i działań realizowanych w programie „Uniwersytety Trzeciego Wieku” odbywają się rozmaite wydarzenia wpisujące się w obchody tego dnia.

 

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej – 29 kwietnia – został ustanowiony przez Komisję Europejską. Ma na celu promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego oraz Unii Europejskiej przyjaznej wszystkim grupom wiekowym.

 

Zachęcamy animatorów i liderów biorących udział w programach Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a zwłaszcza w konkursie „Seniorzy w akcji” i projekcie „Uniwersytety Trzeciego Wieku dla społeczności” do organizowania rozmaitych wydarzeń w swoich lokalnych społecznościach, wpisujących się i promujących obchody Dnia Solidarności Międzypokoleniowej.

 

 

„Filharmonicy Dzieciom” to jeden z projektów wspieranych w konkursie „Seniorzy w akcji”, w którym bierze udział grupa emerytowanych i obecnych muzyków orkiestry Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. W niedzielę 23 kwietnia uczestnicy projektu podczas koncertu pt. „Filharmonicy dzieciom. Bajkowe nutki” pokazali, jak muzyka może łączyć pokolenia. Otwarty koncert, skierowany do najmłodszych dzieci wraz z ich rodzicami, dziadkami i babciami, rozpoczęła „Wiosna” Antonio Vivaldiego, a zakończyła aranżacja piosenki „Mam tę moc” z bajki „Kraina Lodu”.

 

 

Koncert wpisał się w obchody i promocję Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Seniorzy, tworzący wraz z innymi muzykami i animatorkami projektu grupę wolontariuszy-muzyków, udowodnili, że muzyka jest uniwersalnym językiem, który może się stać kluczem do budowania relacji między różnymi pokoleniami.

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności wraz z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych „ę” zapraszają do wspólnego świętowania Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Relacje z międzypokoleniowych akcji realizowanych w dniach 22 kwietnia-3 maja 2017 r. i nawiązujących do Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej można przesłać na adres listy@seniorzywakcji.pl.

 

Źródło: na podstawie materiałów Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę”

Zdjęcia: Magdalena Kleszczyńska (EM FRAMES)
 

www.seniorzywakcji.pl