Zgłoś kandydatów do nagrody PAFW „Sektor 3.0”
Zgłoś kandydatów do nagrody PAFW „Sektor 3.0”

Nagroda przyznawana co roku w trakcie największego festiwalu technologicznego dla organizacji pozarządowych „Sektor 3.0” ma promować inicjatywy z obszaru wykorzystania nowych technologii w działaniach organizacji non-profit. W ubiegłych latach wśród wyróżnionych organizacji znalazły się Itaka, Katarynka i TUS. W tym roku Twoja organizacja może powalczyć o nagrodę pieniężną w wysokości 40 tys. zł.

 

Organizacje, które chciałby zgłosić swoją kandydaturę, mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanego formularza, który zamieszczony jest w tekście poniżej.

 

Nabór wniosków prowadzony jest do 4 maja, do godziny 23:59.

 

 

„W Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności wierzymy, że technologie informacyjne i komunikacyjne mają istotny wpływ zarówno na efektywność działania samej organizacji jak też na jej zdolność do realizacji celów statutowych w zmieniającym się świecie. Nagroda PAFW »Sektor 3.0« powstała, aby wyróżnić dobre praktyki i dać czytelny sygnał jak duże znaczenie przywiązujemy do praktycznego wykorzystania możliwości Internetu i nowych technologii w działaniach społecznych” – mówi Dyrektor Programowy PAFW Radosław Jasiński. Nagroda dedykowana jest organizacjom, które na co dzień w swoich działaniach nieszablonowo wykorzystują narzędzia z obszaru ICT.

 

Kryteria wyborów, którymi będzie kierowała się specjalnie powołana kapituła do oceny wniosków to:
• skala oraz efekty podejmowanych działań służących rozpowszechnianiu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych w trzecim sektorze;
• doświadczenie i osiągnięcia z zakresu tworzenia, rozwijania, adaptowania lub badania rozwiązań ICT w środowisku organizacji pozarządowych;
• praktyczne korzyści dla organizacji pozarządowych jakie przyniosła dotychczasowa działalność organizacji w obszarze ICT;
• innowacyjne i praktyczne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w bieżących działaniach organizacji i realizacji jej celów statutowych.

 

W przypadku, w którym taką samą ilość głosów otrzyma dwóch lub więcej kandydatów, o wyborze Laureata zdecyduje Przewodniczący Kapituły Konkursu.

 

Najciekawsze projekty zostaną zaprezentowane w portalu www.technologie.ngo.pl.

 

Ogłoszenie laureata nagrody nastąpi podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji Festiwalu Technologicznego Sektor 3.0.

 

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin konkursu

 

Więcej informacji: Filip Żyro, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Strona programu: www.sektor3-0.pl

 

Źródło: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego