HumanTech - szósta edycja „Sektor 3.0”
HumanTech - szósta edycja „Sektor 3.0”

Czego może nauczyć nas robot? Wirtualna rzeczywistość w kampanii społecznej? Odpowiedzi na te pytania uzyskamy w trakcie tegorocznej edycji „Sektora 3.0” - największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu nowych technologii przez organizacje pozarządowe. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 maja - pierwszego dnia w Centrum Nauki Kopernik, drugiego - w siedzibach instytucji, organizacji i firm w całej Warszawie. Rejestracja ruszyła 26 kwietnia.

 

To już szósta edycja konferencji „Sektor 3.0”, będącej elementem programu „Nowe Technologie Lokalnie” - przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego - służącego promocji wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.

 

Co roku w spotkaniu biorą udział pracownicy organizacji pozarządowych z całej Polski, przedstawiciele biznesu, administracji publicznej, a także świata nauki. Dotychczasowe edycje wydarzenia zgromadziły już ponad 1500 uczestników.

 

 

Hasłem przewodnim imprezy w tym roku jest „HumanTech”. Uczestnicy skupią się na człowieku działającym aktywnie w organizacjach non-profit. Dowiedzą się na ile nowe technologie mogą mu ułatwić codzienne życie, pracę czy pomóc w indywidualnym rozwoju.

 

Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: "Co roku „Sektor 3.0” ma inne hasło. W poprzednich latach były to m.in. innowacyjność mobilność i cyfrowość. W tej edycji zamierzamy podkreślić ludzki wymiar technologii. Osoby pracujące w trzecim sektorze często muszą łączyć wiele ról jednocześnie. Chcemy pokazać, że dzięki nowym technologiom mogą osiągać z pozoru nieosiągalne cele. Także jeśli działają lokalnie lub w pojedynkę".

 

Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak opowiadać ciekawie swoją historię w Internecie, efektownie się prezentować, radzić sobie z kryzysem, tworzyć transmisję na żywo online a także jak zarabiać na prowadzeniu bloga. Będą mogli się także przekonać do czego można wykorzystać robota czy technologie wearables.

 

Wszystkie tematy będą prezentowane przez uznanych ekspertów, w tym gości zagranicznych, w oparciu o najnowsze światowe trendy. Część inauguracyjną rozpocznie m.in. Michał Boni, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Minister Cyfryzacji w latach 2011 -2013. Wydarzenie uświetnią także m.in. Karl Schroeder – jeden z najpopularniejszych pisarzy science-fiction w Kanadzie, specjalista w badaniu wpływu nauki i technologii na społeczeństwo oraz George Hedon – twórca największego w Australii festiwalu kreatywności Pause Fest, specjalizujący się w łączeniu potrzeb, kreatywnych pomysłów oraz technologii.

 

Nie zabraknie także gwiazd mediów takich jak Jarosław Kuźniar, który opowie uczestnikom jak radzić sobie z „hejtem”, czy Szymon Majewski, który doradzi jak budować swój wizerunek w Internecie.

 

Łącznie w trakcie wydarzenia wystąpi ponad 60 prelegentów w tym goście z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii, Rumunii, Holandii. Oferta tegorocznego „Sektora 3.0”, to także 18 seminariów, prezentacje na 25 stoiskach wystawowych oraz specjalne pokazy technologiczne.

 

Dawid Szarański, Dyrektor Programu, organizator "Sektora 3.0": "Kolejne edycje imprezy cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku odwiedzą nas goście z trzech kontynentów. W strefie targowej swoje rozwiązania i dobre praktyki pokaże ponad 25 firm i instytucji, zaś w całej Warszawie odbędzie się 16 specjalistycznych warsztatów. To tylko pokazuje jak szybko i chętnie profesjonalizuje się polski trzeci sektor.

 

Konferencja będzie również okazją do wręczenia nagrody Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0”, o wartości 40 tysięcy złotych, ufundowanej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Otrzyma ją organizacja pozarządowa, która w sposób innowacyjny wykorzystuje nowe technologie w swojej działalności lub ma szczególne osiągnięcia dotyczące prowadzenia działań promocyjnych, badawczych, czy edukacyjnych związanych z technologiami w trzecim sektorze".

 

Drugiego dnia uczestnicy wezmą udział w 16 specjalistycznych warsztatach odbywających się w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających to wydarzenie Tematy spotkań to m.in. „Siła obrazu”, „Twoje bezpieczeństwo w sieci”, „Crowdfunding - jak to robić?”.

 

Partnerem głównym wydarzenia jest firma Intel, a technologicznymi są firmy Orange i Microsoft. Partnerem wspierającym jest firma Uber. Patronem konferencji jest Ministerstwo Cyfryzacji. Wydarzenie wpisuje się w cele Szerokiego Porozumienia na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych. Konferencję wspiera także Centrum Nauki Kopernik.

 

Więcej o konferencji na:
www.sektor3-0.pl
http://www.facebook.com/konferencja.sektor3.0
https://twitter.com/sektor_3
 

Dodatkowe informacje:
Dawid Szarański, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, tel. 530 69 11 99