Najlepsi wolontariusze Podkarpacia nagrodzeni
Najlepsi wolontariusze Podkarpacia nagrodzeni

Edyta Niemczyk Magdalena Kuźmik, Magdalena Zagrobelna, Maciej Wróbel, Piotr Kruczek i Piotr Moroch, to studenci, którzy zdobyli tytuł: „Wolontariusz Podkarpacia 2015 roku”. Ich nazwiska zostały ogłoszone podczas VIII Podkarpackiej Gali Wolontariatu w Rzeszowie. Są to osoby zaangażowane w program "PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego pomysłodawcą i fundatorem jest Polsko- Amerykańska Fundacja Wolności.

 

Zostały przyznane także dwa tytuły „Szkoła Aktywna Społecznie” i trafiły one do Szkoły Podstawowej w Torkach i Zespołu Szkół w Wysokiej Głogowskiej. Przyznany został także tytuł Osobowości Podkarpacia 2015, dla osoby wspierającej organizacje pozarządowe, otrzymał go członek Zarządu Województwa Stanisław Kruczek. Nagrodzeni studenci zaangażowani byli w bardzo różnorodne przedsięwzięcia, od wyjazdów na projekty edukacyjne w wakacje, po realizację zajęć edukacyjnych w ramach kampanii Młody Nobel, gdzie pokazywali że nauki ścisłe są fascynujące. Stali się także wzorem dla innych studentów i zaangażowali do programu „PROJEKTOR – wolontariat studencki” wielu swoich znajomych ze studiów.

 

 

Gala została zorganizowana przez Fundację Generator Inspiracji, Fundację Rozwoju Wolontariatu i Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie.

 

„VIII Podkarpacka Gala Wolontariatu była doskonałą okazją do podsumowania wydarzeń w bieżącym roku, w które włączają się wolontariusze, a także poznania ich sylwetek. To właśnie nasi studenci – wolontariusze, dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w unikalny przystępny sposób dla odbiorców swoich działań. Dzięki temu wolontariusze uczą się wielu ważnych kompetencji społecznych, ale i autoprezentacji, rozwijają zdolności komunikacyjne pogłębiają ekspercką wiedzę co daje szanse na kształtowanie własnego dorobku zawodowego. Ważne też jest żeby pokazywać działalność studentów i podkreślać ich sukcesy i razem z nimi je świętować. Dlatego hasło tegorocznej Gali było nie przypadkowe: »Więcej niż wolontariat«” – mówi Kamil Wrzos, koordynator wydarzenia.

 

 

Podkarpacka Gala Wolontariatu organizowana jest w Rzeszowie od 2008 roku. Gala otworzy cykl wydarzeń związanych z promocją wolontariatu na podkarpaciu. Organizatorzy zaplanowali również Konferencję pn. „Więcej niż Wolontariat”, która odbędzie 16 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

 

Kamil Wrzos, Fundacja Rozwoju Wolontariatu

 

www.projektor.org.pl