Blisko 1300 tabletów trafi do bibliotek
Blisko 1300 tabletów trafi do bibliotek

Celem konkursu „Tablety w Twojej Bibliotece” jest utworzenie dodatkowych punktów dostępu do Internetu w bibliotekach, rozszerzenie i uatrakcyjnienie oferty bibliotek przyczyniające się do pozyskania nowych użytkowników oraz nowych form czytelnictwa.

 

Do konkursu napłynęło 651 wniosków bibliotek, które brały udział w przynajmniej jednym z przedsięwzięć: I, II lub III rundzie Programu Rozwoju Bibliotek, „O finansach w bibliotece”, „Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur”, „Strefy innowacji”, „Rozpracuj to z biblioteką”, sieć LABiB, „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

 

318 bibliotek wyłonionych przez Komisję otrzyma łącznie 1262 (od 3-6 dla każdej biblioteki) tablety Apple iPad 16GB Wi-Fi wraz z akcesoriami (m.in. ramką-stojakiem, czujnikiem lasso oraz centralką alarmową, słuchawkami stereofonicznymi z mikrofonem), dwu-letnią gwarancją oraz ubezpieczeniem od ryzyka zewnętrznego, a także 90-dniowym bezpłatnym telefonicznym wsparciem technicznym Apple.

 

Biblioteki, które otrzymają tablety zobowiązują się między innymi do bezpłatnego ich udostępniania oraz wyznaczenie pracownika merytorycznego jako koordynatora projektu .

 

Lista zwycięskich bibliotek dostępna jest na stronie:

http://www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3325 

oraz www.biblioteki.org/pl/wiadomosci/czytaj/3338

 

Dodatkowe informacje o konkursie:

www.biblioteki.org

 

Joanna Lempart-Winnicka

Grafika: FRSI