„Shape your future” – Festiwal Sektor 3.0 już 30 maja
„Shape your future” –  Festiwal Sektor 3.0 już 30 maja

W jaki sposób przygotować dobrą kampanię viralową? Jak używać wirtualnej rzeczywistości do pozyskiwania środków na działania? To tylko przykładowe tematy, którymi będą zajmować się uczestnicy Festiwalu Sektor 3.0, największego w Polsce wydarzenia poświęconego wykorzystaniu ICT w działaniach społecznych. Spotkanie odbędzie się 30 i 31 maja w Warszawie. Weźmie w nim udział blisko 600 osób.

Zdobądź stypendium pomostowe na studia!
Zdobądź stypendium pomostowe na studia!

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłasza XVI edycję Programu Stypendiów Pomostowych. Na ambitnych i zdolnych maturzystów, pochodzących z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, którzy rozpoczną w tym roku studia dzienne, czeka kilkaset stypendiów pomostowych na I rok studiów. Stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie będą wypłacane przez 10 miesięcy. Wnioski można składać od 3 lipca do 18 sierpnia 2017 r.

Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW
Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW

24 maja odbędzie się Dzień Otwarty Szkoły Edukacji PAFW i UW. Dla przyszłych nauczycieli języka polskiego i matematyki przygotowano otwarte wykłady i warsztaty. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Nowych Technologii UW w Warszawie, ul. Banacha 2c. Wstęp wolny.

„OK Zeszyt” w „Szkole Uczącej Się”
„OK Zeszyt” w „Szkole Uczącej Się”

Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach programu „Szkoła Ucząca Się” (SUS) prowadzi od września 2016 r. nowe działanie „OK Zeszyt” popularyzujący wśród nauczycieli metodę pracy „OK Zeszytem” w szkole. W I edycji bierze udział ponad 600 nauczycieli różnych przedmiotów, uczących na różnych poziomach edukacyjnych. Trwa rekrutacja do II edycji.